Інструкція користувача
Опитувальники розроблені Національним офісом Європейської енергетичної відзнаки в Україні з метою формування рейтингу сталого розвитку міст та громад України, котрий буде враховуватися при прийняті управлінських, фінансових, операційних, кадрових та інших рішень, а також демонструватиме рівень та потенціал міст та громад у галузі сталого розвитку.
Рейтинг сталого розвитку міст та громад буде публічним та ефективним інструментом відображення, порівняння та аналізу міського господарства. Рейтинг буде доступним у власному розділі на сайті Асоціації "Енергоефективні міста України", електронних та цифрових публікаціях та у ЗМІ.
Опитувальники заповнюються або агрегуються енергоменеджерами громади та відправляються на електронну пошту Асоціації "Енергоефективні міста України" office@enefcities.org.ua
Також, як аналог адресних листів, Національним офісом ЄЕВ в Україні підготовлений чорновик доручення міського голови. Для деяких органів місцевого самоврядування це може бути доцільнішим підходом. У такому випадку, шапку кожного опитувальника друкувати не потрібно, а додатки до листів і до положення є ідентичними.
Всі опитувальники можна роздрукувати. Їх рамки підведені під області друку. Також Ви можете надавати їх виконавцям в електронному вигляді.
Опитувальники сформовані як в форматі Excel, так і в форматі Word. Excel-формат містить стовпець G за полем друку, в котрому внесені очікувані джерела інформації та в запитах до яких ще організацій дане питання може зустрічатися. Це допомагає енергоменеджеру простіше обрати адресата/адресатів.
Опитувальники у форматі Word просто дублюють Excel-формат та зроблені як варіант для розсилання та друку. Можна користуватись за бажанням.
Ви можете додавати нові рядки до будь-якого опитувальника, якщо вважаєте, що даний підрозділ краще володіє інформацією або ж структура органів самоврядування інша.
Приклад: якщо у Вашій громаді немає управління житлового господарства (УЖГ) та управління комунального господарства (УКГ), а є управління житлово-комунального господарства (УЖКГ), тоді заповнюйте один опитувальник для УЖКГ із питаннями, котрі адресовані УЖГ або УКГ.
В стовпці G вказані інші можливі джерела інформації. Будь ласка, прогляньте їх та визначіть в якому саме опитувальнику слід лишити конкретний пункт, а в інших приховати. Або ж чи слід лишити їх в запитах до кількох розпорядників інформації (наприклад, для звірки інформації, якщо Ви не впевнені у її наявності там, або ж з метою гарантованого отримання даних (в тому числі й з кількох джерел)).
Приклад: критерій "Домогосподарств із централізованим водопостачанням". Ця інформація може бути вже в енергоменеджера і немає потреби надсилати ще раз запит на водоканал. З іншої сторони, критерій "Площа зелених насаджень". Ця інформація може бути у відділу благоустрою, відділу екології та управління комунального господарства, та УКГ має найбільш точні та актуальні дані, оскільки вже зробило інвентаризацію земель у приєднаних громадах."
Назви підрозділів вказані орієнтовні і у Вашомв громаді можуть бути дещо відмінними. Внесіть актуальні для Вашої громади назви.
Дані опитувальники складені для полегшення роботи зі збору інформації для складання рейтингу сталого розвитку міст та громад. Ви можете користуватися цими опитувальниками та модифіковувати їх за Вашим бажанням.
Рейтинг сталого розвитку міст та громад відображає враховує всі основні показники міст у сферах енергетики, енергоефективності, відновлюваної енергії, просторового планування, мобільності, поводження із водою, відходами, житла, будівель, промисловості, економіки та інших сфер. Рейтинг формується на щорічній основі.
Для найбільш оптимального розподілу питань та заповнення опитувальників рекомендуємо наступний порядок дій:
- Із самого початку енергоменеджеру потрібно взяти свій опитувальник і пройтися по всіх питаннях у ньому. У цьому опитувальнику найбільше питань зі всіх. Якщо енергоменеджер заповнить сам/сама -- тоді велика частина питань до інших підрозділів одразу відпадає.
- Далі енергоменеджеру/-рці потрібно визначитися в із тим, котрі питання кому адресувати. Це найбільш об'ємна робота, оскільки потрібно також видаляти їх із опитувальників інших адресатів (якщо їм не надсилатиметься), або дописати комусь новому в опитувальник.
- Після перегляду рекомендованих джерел і обрання адресата (або кількох) заповнити контакти адресатів та відіслати доцільному, на свою думку, адресату.
- І наостанок перевірити отримані дані та надіслати АЕМУ.
За наявності питань та уточнень, можете звертатись на електронні адреси: oleksandrdei.eea@gmail.com та office@enefcities.org.ua
Використані абревіатури:
- ВДЕ - Відновлювані джерела енергії
- ГВП - Гаряче водопостачання
- ПЕР - Паливно-енергетичні ресурси
- ДТП - Дорожньо-транспортна пригода
- ДНЗ - Дошкільний навчальний заклад
- ДВЗ - Двигун внутрішнього згорання
- ГБО - Газобалонне обладнання
- УОЗ - Управління охорони здоров'я
- УКБ - Управління капітального будівництва
- УЖГ - Управління житлового господарства
- УКГ - Управління комунального господарства
- УАПК - Управління агропромислового комплексу
- КП - Комунальне підприємство
- ДСНС - Державна служба із надзвичайних ситуацій
- ДПС - Державна податкова служба України
- МВС - Міністерство внутрішніх справ
- АЗС - Автозаправні станції